Třeboň je druhým nejatraktivnějším místem České republiky

24.02.2010 16:43

Časopis Travel in The Czech Republic na konci roku 2009 uspořádal již pátý ročník ankety o nejatraktivnější místo v České republice. Do ankety se celkem zapojilo 2261 lidí a na hlasovacích lístcích se objevilo 284 obcí a měst z celé země. Oproti předchozímu ročníku došlo ke změně na prvním místě, kdy město Praha získalo prvenství. Třeboň si oproti loňsku polepšila o jednu příčku a skončila na místě druhém. Třetí místo patří Českému Krumlovu.

Vloni jsme byli třetí a letos jsme druzí, je to obrovský závazek, výzva a jakési zadostiučinění, jak pro město, tak pro všechny, kteří tady poskytují služby," řekl starosta Třeboně Jan Váňa. Na umístění má podle něj vliv také krásné prostředí Třeboňska. Město se snaží nalákat návštěvníky na kulturně-společenské akce a prodloužit jimi sezonu.

Časopis Travel in The Czech Republic se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí. Podle Váni do ankety poslalo hlas mnoho návštěvníků třeboňských lázní, kterými ročně projde okolo 30 tisíc hostů.

V první dvacítce se objevilo celkem šest jihočeských měst; pátý byl Jindřichův Hradec, osmý byl Písek, jedenáctý Tábor a osmnácté České Budějovice.

 

Zdroj: www.tyden.cz

 

 

 

 

Zpět

Fotogalerie: Třeboň je druhým nejatraktivnějším místem České republiky

/album/fotogalerie-trebon-je-druhym-nejatraktivnejsim-mistem-ceske-republiky-/a9-jpg/ /album/fotogalerie-trebon-je-druhym-nejatraktivnejsim-mistem-ceske-republiky-/a19-jpg/ /album/fotogalerie-trebon-je-druhym-nejatraktivnejsim-mistem-ceske-republiky-/a8-jpg1/ /album/fotogalerie-trebon-je-druhym-nejatraktivnejsim-mistem-ceske-republiky-/a28-jpg/